Spring Show Results 2018

Brooke Lodge Spring Show 28th April 2018    
Showing       
Irish Draught Name Horse Club
01st Gillian Barry Lough Melvin Cochran Drynam
02nd Veronica Agnew Peters Pride Spruce Lodge
03rd Sandra Hannigan Yukon Ruby Cheval
04th Mary Flynn Roscommon Brooke Lodge
05th Julianne McEvoy Phillistown GVP Hollybrook
06th Vikki Bennet Paulank Pride Brooke Lodge
       
Light Weight Medium Hunter Name Horse Club
01st Jane Bradbury Eloquence Greenvalley
02nd Mathew Dickenson Poppy Foxborough
03rd Johan Alberto Devinchi Diamond Knight Clonough
       
Heavy Medium Weight Hunter Name Horse Club
01st Gillian Barry Lough Melvin Coughran  Drynam
02nd Brigid Mc Carrol Ballygriffin Leddy Hollybrook
03rd Sandra Hannigan Yukon Ruby Cheval
04th Graham Doyle My Euro Cruise Killegar
       
       
       
Small Hunter Name Horse Club
01st Shauna Kidd Good News Scotty Ashbrook
02nd Laura Johnson Clone Bill Ardreen
03rd Ciara Garvey Ringosadat Ashwood
04th Sandra Stanley Bruces Rebel Foxborough
05th Matt Dickenson MDS- 1-2 Many Foxborough
06th Laura Martin Indy Night Brooke Lodge
       
Intro to showing Name Horse Club
01st Tara Louise Creighton Zee Rathangan
02nd Emma Jane Curran Mr Shelby Rathangan
03rd Lynn Belows Jackie Joe Greenvalley
04th Tricia Hattinger Bege Bel Air
05th Susan Murray O Jardin du Pressoir Kilronan
       
Riding Horse Large and Small Name Horse Club
01st Jenny Curran Landano Rolling Clover Rathangan
02nd Sandra Stanley Bruces Rebel Foxborough
03rd Johan Alberto Devinchi Diamond Knight Clonough
04th Suzanne Campbell Tequel Hollybrook
05th Jessica Carton Alter Real Lady Rathfarnham
       
       
Cobs 15'1 and under Name Horse Club
01st Laura Lee Hatton Larry Ballycanew
02nd Sophie Moy CCS Bentley Greenvalley
03rd Graham Doyle Cornal Brandon Killegar 
       
       
       
       
Mountain/Mooreland Name Horse Club
01st Ceoladh Pratt WhiteField Prince Saxa Foxborough
02nd Cathy Haines Castlestrange Katie IV Bel Air
03rd Jade Morton Glenmore Buster Brooke Lodge
04th Avril Clear Peanut Brooke Lodge
05th Catherine Choo Shanbo Nipper Brother Enniskerry
06th Marie O Farrell CCS Miller Green Valley
       
  Name Horse Club
Showing Champion Gillian Barry Lough Melvin Coughran  Drynam
Showing Reserve Champion Shauna Kidd Good News Scotty Ashbrook
       
Performance Hunter      
Primary Performance Hunter Name Horse Club
01st Ashlene Ross Twinfort Guardian Enniskerry
       
       
Advanced Primary Performance Hunter Name Horse Club
01st Ger Doyle Clonmult Glen Hollybrook
02nd Laura Lee Haton Larry Ballycanew
03rd Jnt Veronica Levins Siog Long Acre
03rd Jnt Catherine Choo Shanbo Nippers Brother Enniskerry
04th  Ann-Marie Keating Divineys Rebel Foxborough
05th Paula Woolhead Murphy Clonough
06th Keith Jameson Jake Hollybrook
       
Intermediate Performance Hunter Name Horse Club
01st Natalie Okeefe Paddys Cruising Brooke Lodge
02nd Pat White Velvet Mountain Clonough
03rd  Lizzy Lillington Lester Leddy Hollybrook
04th Rachel Clarke Rainman Bel Air
05th Breda Rowe Kilminchy Rodrigo Carne
06th Kate O Rourke Radolin Rose Brooke Lodge
       
AI/O/AO Performance Hunter Name Horse Club
01st Jade Morton Highland Scarlet Brooke Lodge
02nd Chloe Daly Cynco de Mayo Greenvalley
03rd Shauna Kidd Good News Scotty Ashbrook
04th Ciara Garvey Ringosadat Ashwood
05th Austin Halpin Storm Killegar
       
       
       
  Name Horse Club
Performance Hunter Champion Natalie O Keefe Paddys Cruising Brooke Lodge
Performance Hunter Reserve Champion Laura Lee Hatton Larry Ballycanew
       
Show Jumping       
PrimaryShow Jumping Name Horse Club
01st Kirsten Schaffer HB Jigsaw Brooke Lodge
02nd Jnt Esther Curran Rebel Zoom Long Acre
02nd Jnt Lynn Belows Jackie Joe GreenValley
       
       
       
       
Advanced Primary Show Jumping Name Horse Club
01st Marie O Farrell CCS Miller GreenValley
02nd Susan O Toole The Jumping Jester Killegar
03rd Ann-Marie Keating Divineys Rebel Foxborough
04th Geraldine Doyle Charlie Hollybrook
05th Veronica Levans Siog Long Acre
06th Eileen Wheelan Rebel GreenValley
       
Sportsmans/Young Horse Jumping Name Horse Club
01st Alicia O Donnell Moran Dancer Enniskerry
02nd Natalie O Keefe Maple Valley Choryl Brooke Lodge
03rd Aoife Madigan Alegro Enniskerry
04th Pauline Kirwan Kilminchy Rodrigo Three Rocks 
05th  Rosin Bedford Joker Bel Air
06th      
       
Intermediate Jumping Name Horse Club
01st Sarah McMickan Orion Hollybrook
02nd Martina Mulligan Tallyho Bob Greenvalley
03rd Jack Gleeson Mollly  Horetown
04th Sinead Eillis West Coast Cougar Killegar
05th  Kate O Rourke Radolin Rose Brooke Lodge
06th Mairead Waters Bonny Enniskerry
       
AI  Jumping Name Horse Club
01st Yvonne Layng Sario Pride Kilossery
02nd Aishling Harrison Teddy Enniskerry
03rd Austin Halpin  Storm Killegar
04th Chloe Daly Cynco De Mayo Greenvalley
05th  Shona Caldon Dudley do Right Greenvalley
       
       
Open   Jumping Name Horse Club
01st Amy Connolly Flicka Brooke Lodge
02nd Shawna Waters Salty Enniskerry
03rd Alan McCormick Millridge Porthos Callighstown
web dizajnweb dizajn: design project